Przeszczep zarostu – informacje, na które warto zwrócić uwagę przy zagęszczaniu brody

Przeszczep zarostu

Męska broda- kobiety uwielbiają ją u mężczyzn. Mężczyźni z brodą, zwłaszcza tacy z kilkudniowym zarostem, wydają się bardziej przyciągający i męscy. Jednak co mają zrobić panowie, którzy nie zostali obdarzeni bujnym owłosieniem w okolicy brody przez matkę naturę? Nie ma problemu, mogą przeszczepić sobie brodę. W tym artykule omawiamy, jak wygląda taki zabieg w naszej klinice. Jeśli więc interesuje Cię ten temat, zachęcamy do zapoznania się z treścią!

Dlaczego kobiety tak lubią brodaczy?

Łysienie jest jednym z największych problemów mężczyzn z punktu widzenia estetyki. Poprzez przeszczep włosów panowie mają możliwość pozbycia się niekorzystnego zakola lub łysiny na czubku głowy. Więcej i więcej panów zdecydowanych jest na przeszczep brody, aby osiągnąć zarost, który przyciąga uwagę kobiet i pozbyć się kompleksów związanych z niską ilością włosów na tej części ciała. Trendy są także ważne, ponieważ gęsta broda jest obecnie MODNA! Wcześniej nosił ją Brad Pitt, Ben Affleck, Leonardo DiCaprio, David Beckham i George Clooney, a lista ta ciągle się wydłuża.

Mimo że trendy się zmieniają i broda w stylu „na drwala” nie jest już tak popularna, klasyka zawsze będzie modna! Dobrze utrzymana, bez przerw i prześwitów, broda wygląda świetnie – niezależnie od obecności boomu na nią lub nie.

Na czym polega przeszczep zarostu?

Po wizycie u lekarza i zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu, lekarz ustala zakres przeprowadzenia procedury. Przy użyciu markera na brodzie pacjenta rysuje kontury do przeszczepu. Jak w przypadku przeszczepu włosów, procedura przeszczepu brody jest całkowicie bezbolesna. Pacjent otrzymuje miejscowe znieczulenie – najpierw w obszarze, gdzie pobierany jest materiał dawcy, zwykle potylica, a następnie w obszarze odbioru, czyli brody. Materiał dawcy może znajdować się w dolnej części brody. Dotyczy to jednak tylko pacjentów, którzy mają wystarczającą ilość włosów na szyi, w stosunkowo małej ilości na górze brody oraz na policzkach.

W naszej klinice przeszczepy wykonywane są przy użyciu metody FUE. To nowatorski i najnowocześniejszy obecnie zabieg, który na miejscu przeszczepu nie pozostawia żadnych liniowych blizn. Procedurę można wykonać ręcznie lub za pomocą robota ARTAS, który pobiera włosy z obszaru dawczego, a następnie wszczepia je we wskazane miejsce. Czas trwania zabiegu zależy od ilości przeszczepionych graftów i zazwyczaj trwa kilka godzin. Natychmiast po zabiegu na skórze twarzy pojawiają się niewielkie ranki, które później zmieniają się w strupy, ale szybko się goją. W około 2 tygodnie po przeszczepie broda staje się praktycznie niewidoczna. Najczęściej wystarczy jednak do 2000 graftów, by ładnie zagęścić brodę i uzupełnić ubytki owłosienia na twarzy.

Przeszczep brody – dla kogo ten zabieg?

Przeszczep brody to procedura skierowana przede wszystkim do mężczyzn, którzy:

• cierpią na nieregularny lub rzadki zarost, z widocznymi przerwami i ubytkami włosów;

• stracili część zarostu na skutek wypadku lub mają blizny na brodzie, które chcą ukryć;

• utracili część zarostu po leczeniu onkologicznym (chemio- lub radioterapii).

Kiedy widać efekty?

Zawsze następuje całkowite wypadanie założonych włosów, a faza ich wzrostu rozpoczyna się po trzech miesiącach i trwa kolejne dziewięć miesięcy, aby osiągnąć pełną gęstość brody. Otrzymanie efektu przeszczepu wymaga zatem wyjątkowo długiego oczekiwania. Jednak z drugiej strony, przeszczepione włosy zostają już na stałe na brodzie, co sprawia, że opłaca się cierpliwie czekać, by na zawsze cieszyć się fantastycznym zarostem. Warto dodać, że mimo że przeszczepione włosy pochodzą z okolic głowy, to wyglądają one tak, jakby były częścią naturalnego zarostu – są twardsze i bardziej skręcone. Tak się dzieje, ponieważ włosy pobrane z głowy z czasem przejmują funkcję i strukturę tych na brodzie.